Moudrý servis FAQ

 

Samozřejmě vše záleží na tom, co s daným zařízením budete chtít či potřebovat dělat. Naprostá většina zákazníků si vystačí se stolním počítačem. Ten v konečné fázi vyjde levněji, než přenosná zařízení (nemá baterii, není kladen důraz na menší hmotnost, velikost a celkovou mobilitu) a mnohdy dosahuje lepších výkonových i kvalitativních parametrů. Zdarma Vám pomůžeme rozhodnout, zda mobilní či stolní zařízení. S výběrem konkrétního kusu si také lámat hlavu nemusíte, protože v rámci našeho Poradenství umíme vybrat za Vás. Cena Poradenství je již od 500,- Kč a ta je navíc mnohdy odečtena z ceny konečného zařízení, pokud dojde k jeho koupi. Jinými slovy, našim zákazníkům umíme poradit i zdarma.

Moudrý servis poskytuje přímo službu Poradenství pro výběr počítače. Na našem webu blízké budoucnosti naleznete jednoduchý formulář, díky kterému získáme představu o tom, jaký počítač si budete přát či potřebovat a na krátké schůzce vše doladíme do nejmenších detailů. Cena této služby je 500,- Kč, která je následně odečtena z ceny počítače. Jinými slovy, našim zákazníkům radíme zdarma.

Moudrý servis poskytuje přímo službu Poradenství pro výběr mobilních počítačů. Na našem webu v blízké budoucnosti naleznete jednoduchý formulář, díky kterému získáme představu o tom, jaký počítač si budete přát či potřebovat a na krátké schůzce vše doladíme do nejmenších detailů. Cena této služby je 650,- Kč, která je následně odečtena z ceny notebooku. Jinými slovy, našim zákazníkům radíme zdarma.

Telefonů a tabletů je dnes na trhu stovky. Moudrý servis poskytuje přímo službu Poradenství pro výběr mobilního zařízení. Na krátké schůzce vždy vyladíme i ty nejmenší detaily na základě toho, po čem Vaše srdce tajně touží. Cena této služby je 800,- Kč, která je následně odečtena z ceny tohoto zařízení v poměrné výši.

Pokud již máte doma operační systém Microsoft Windows 7 nebo vyšší v krabicové verzi, nebo se chystáte instalovat do svého počítače nějakou z distribucí Linuxu ať už zdarma, nebo zakoupenou, samozřejmě je vhodné koupit počítač bez jakéhokoliv operačního systému.

V případě, že tomu tak je a neumíte či nemáte chuť ani čas sami instalovat tento systém, je možné předat vše nám a my už vše potřebné zajistíme. Cena se pak pohybuje od 650,- Kč.

V každé jiné situaci neváhejte zakoupit počítač s tím nejnovějším operačním systémem na trhu (aktuálně tedy Microsoft Windows 10), neboť jeho výrobce pro něj bude poskytovat nejdelší podporu ze všech stávajících systémů.

Otázka je, zda upravovat počítač starý či postavit nový. Vzhledem k rychlému vývoji výpočetní techniky lze obecně říci, že počítač starší 2-3 let se upravuje tím, že se téměř všechny komponenty vymění za nové, tedy vyplatí se spíše postavit nový komplet s minimálním rizikem komplikací. U novějších počítačů je záležitost zcela individuální, se kterou Vám rádi pomůžeme. Cena této služby je od 500,- Kč, která je následně v poměrné části odečtena z ceny nových komponent.

Může se jednat o počítačový vir, který počítač zatěžuje, a tedy zpomalí chod systému Windows. Máte-li nainstalovaný antivirový software, bude se s největší pravděpodobností jednat o samotné stáří systému, fyzická nečistota uvnitř počítače nebo třeba vadný zdroj. Ve všech případech je možné počítač opravit. Odvirování počítače se u nás pohybuje okolo 400,- Kč, kompletní údržba, tzv. Generální údržba, u nás vyjde už na 1.250,- Kč, výměna vadného zdroje už od 300,- Kč, ostatní práce už od 250,- Kč.

Pravděpodobně došlo k nechtěnému vytažení datového kabelu vedoucí z počítače do monitoru. Zkontrolujte všechny kabely vedoucí z obrazovky, zda někam ústí. Pokud je vše v pořádku a na pevno zapojené, může se jednat o závadu grafické karty nebo vašeho monitoru. Náš technik by toto měl zjistit během několika málo minut. Cena takové diagnostiky (kontrola funkčnosti periferií či komponent obecně) přímo u Vás doma je už od 300,- Kč a to včetně poplatku za výjezd technika až na místo. V případě přinesení počítače až k nám je pak zjištění zdarma.

Z nějakého důvodu nelze načíst startovací část pevného disku. Máte-li v počítači disketovou mechaniku, zkontrolujte, že v ní není vložena žádna disketa. Totéž učiňte s CD/DVD/BD mechanikou. Další nejčastější příčinou je neodborný zásah, výpadek proudu za chodu systému, porucha pevného disku nebo základní desky, špatná baterie základní desky atd. S velkou pravděpodobností bude možné zachránit veškerá data ve Vašem počítači, většinou obnáší další investice (pevný disk, základní deska, baterie atp.). Vznikne-li tato situace po výpadku proudu, je mnohdy potřeba pouze nová instalace operačního systému. Cena diagnostiky (kontrola funkčnosti pevného disku či základní desky) přímo u Vás doma je už od 300,- Kč a to včetně poplatku za výjezd technika až na místo. V případě přinesení počítače až k nám je pak zjištění zdarma. Následná oprava technikem už od 300,- Kč. Je třeba připočítat případné komponenty.

Není-li potíž v zavirování počítače, jedná se nejspíše o chybu v systému Windows XP. Tato se nedá opravit, bohužel Microsoft před ukončením podpory nevydal finální řešení. Je pouze cesta zákazu automatických aktualizací ve Windows a aktualizace kontrolovat ručně až ve chvíli, kdy počítač nebude potřeba používat. Vzhledem k ukončení veškeré podpory ze strany společnosti Microsoft spíše doporučujeme přechod na novější verzi systému Windows, ať už Windows 7, Windows 8/8.1 nebo nejnovější Windows 10. Cena nového operačního systému je 2.000 - 3.500,- Kč.

Nemáte nainstalovaný originální operační systém Windows. K zakoupení můžete využít dvě varianty - buď použít tzv. Legalizační sadu, kterým pouze svůj systém aktivujete, nebo můžete zakoupit tzv.krabicovou verzi systému Windows. Cena nového operačního systému je 2.000 - 3.500,- Kč, cena Legalizační sady je pak o cca 500 - 1.000,- Kč více.

Ano. Stejně tak jako chodíte jednou za šest měsíců ke svému zubaři, je třeba každému počítači, potažmo operačnímu systému v něm běžícím, poskytnout servis a celkově se o něj starat. Nejlépe pak jednou do roka. Nejlepší forma je tzv. Generální údržba, kterou jsme schopni poskytnout už od 1.250,- Kč.

Stejně tak jako počítač, i Váš chytrý mobil potřebuje údržbu a stejně jako u počítače, ideální údržba je jednou do roka, nejhůře pak po dvou letech. Jistě stojí za zvážení, zda investovat své těžce vydělané zdroje do údržby telefonu starého, nebo koupit nový. Ať tak či onak, nebo pokud se nemůžete rozhodnout, neváhejte nás kontaktovat. Rozhodnutí uděláme zdarma za Vás, bude-li rozhodnuto pro údržbu, zajistíme. Orientační částka pak je 1.000,- Kč.

Právě pro Vás jsme v Moudrý servis připravili službu Garantovaný servis. Za roční poplatek, který je možné rozložit až na 12 splátek, získáte jako náš stály klient až 120 hodin práce technika ročně, aniž byste museli zaplatit jedinou korunu navíc. Tuto službu lze sjednat již od 110,- Kč měsíčně. Podrobnější informace Vám sdělíme na požádání třeba formou emailu na info@moudry-servis.cz nebo přes mobilní telefon 778 088 788.

FAQ

Máte dotaz? Zkuste se podívat na "Nejčastěji pokládané dotazy".

Zeptejte se nás

Máte dotaz a nenašli jste odpověď mezi nejčastěji pokládanými dotazy? Zavolejte nebo napište. Rádi se Vám budeme věnovat.

Kontakty

Máte dotaz na poskytované služby nebo jste se již rozhodli využít našich služeb. Neváhejte nás kontaktovat.