Moudrý servis Chyba Shellshock - Linux také není neprůstřelný

Oficiálně pak byla chyba přiznána a zaevidována 24. září 2014 pod číslem CVE-2014-6271, CVE-2014-7169, CVE-2014-7186 a CVE-2014-7187. Po bližším zkoumání se podařilo zjistit, že tato chyba je v systému již od roku 1992.

Linuxová konsole - chyba shellshockChyba Shellshock umožňuje útočníkovi využít vážnou mezeru v zabezpečení aplikace Bash, která u Unixových systémů funguje jako příkazový řádek, a tím, že umožní zcela volný přístup k proměnným systému, může útočník provést jakýkoliv příkaz a nikdo a nic mu v tom nebrání. Ohroženy jsou v podstatě všechny počítače, které využívají Bash jako svůj příkazový řádek, tedy dá se říci, že jsou v ohrožení všechny webové servery, domácí úložiště NAS, některé routery atp.

K dnešnímu dni už je vydána aktualizace aplikace Bash a všem, kdo tak ještě neučinili, doporučujeme co možná nejdříve ji nainstalovat.

Dle našich testů je většina velkých webových služeb, jako je Google, Seznam nebo třeba naše webové stránky, již mimo ohrožení.

FAQ

Máte dotaz? Zkuste se podívat na "Nejčastěji pokládané dotazy".

Zeptejte se nás

Máte dotaz a nenašli jste odpověď mezi nejčastěji pokládanými dotazy? Zavolejte nebo napište. Rádi se Vám budeme věnovat.

Kontakty

Máte dotaz na poskytované služby nebo jste se již rozhodli využít našich služeb. Neváhejte nás kontaktovat.