Od 01.01.2023 uzavřena provozovna Varšavská 779/5.
Zařízení na servisní úkon vyzvedneme a vrátíme na Vámi uvedené adrese v Ústí nad Labem bez příplatku.

Moudrý servis Chytré telefony

Mobily, tablety, phablety apod.

V poslední době jsou velkou módou velké dotykové displeje. Mobilní telefony, phablety, tablety, a již zmiňované 2v1 se stávají velice oblíbeným nástrojem pro práci i zábavu. Veškerý výpočetní výkon, baterie, případné sloty pro připojení nabíječky, USB pamětí a dalších, jsou vždy schovány v hlavním těle zařízení, tedy přímo pod displejem.

Budeme-li postupovat od největších, a tedy "nejméně mobilních" zařízení, začneme právě u 2v1, neboli u hybridů. Tyto přístroje mají displej o velikosti od 7", odnímatelnou fyzickou klávesnici, pod kterou bývá skrytá další baterie, která rozšíří výdrž zařízení. Někteří výrobci dokonce rozšiřují paměť, případně umožňují připojení dalších periferií, síťového kabelu atp. formou slotů a portů. Vzhledem k možnostem užití jako notebook, je v těchto zařízeních, jako v jedněch z mála mobilních dotykových přístrojů, instalován operační systém Windows i Android dle volby výrobce. Vyjádřeno v poměru, pak zhruba 3:2.

O něco menší jsou klasické tablety, zařízení s velikostí displeje také od 7", ale jejich součástí není fyzická klávesnice a tedy ani přídavná baterie, další sloty, porty a jiné. V naprosté většině bývá předinstalován operační systém Android.

Jistým předělem mezi tablety a mobilními telefony se ustálil pojem phablet. Jsou to zařízení s displejem o velikosti mezi 5,5" a 7". V drtivé většině mají stejné funkce jako mobilní telefony a předinstalovaný operační systém Android.

Nejmenším z této skupiny jsou mobilní telefony. Ty jsou vyráběny buď klasické, tedy s tlačítky, malým nedotykovým displejem s možností pouze telefonovat a posílat SMS zprávy, nebo také tzv. chytré telefony, nebo-li smartphone. Tyto již bývají vybaveny zřídkakdy fyzickou klávesnicí, obecně mají větší dotykový displej, až do velikosti cca 5,5", operační systém Android (většina) nebo Windows.

Zařízení společnosti Apple

Společnost Apple a jejich výrobky jsme úmyslně nezařadili do našeho krátkého shrnutí o počítačích, mobilních telefonech a tabletech, neboť jsou svým způsobem velmi specifické. Jejich specifikum je primárně v masivním marketingu, ale také ve výrobcích, které jsou většinou stavěny z těch nejvýkonnějších součástek, které momentální trh nabízí. Neradi bychom se pouštěli do debat o tom, zda je Apple lepší nebo horší, než jiní výrobci, tedy také pouze krátce shrneme, co vše umí a neumí.

Všechna zařízení této společnosti mají instalovaný operační systém iOS, jež je stavěn na systému Linux.

Osobní počítače Apple se již od svého vzniku jmenují Mac, případně iMac. Jedná se o zařízení typu All-in-One, tedy do monitoru/displeje je zabudován celý počítač včetně mechanik, portů atp. Své notebooky společnost nazývá MacBook, tablety pak iPad a mobilní telefony iPhone. Dalším z výrobků, které společnost vyrábí a marketingově velmi dobře prosadila, jsou hudební přehrávače, jímž dala název iPod.

FAQ

Máte dotaz? Zkuste se podívat na "Nejčastěji pokládané dotazy".

Zeptejte se nás

Máte dotaz a nenašli jste odpověď mezi nejčastěji pokládanými dotazy? Zavolejte nebo napište. Rádi se Vám budeme věnovat.

Kontakty

Máte dotaz na poskytované služby nebo jste se již rozhodli využít našich služeb. Neváhejte nás kontaktovat.